Lördag
20 Jan 1 match
Söndag
28 Jan 1 match
Fredag
09 Feb 1 match
Söndag
11 Feb 1 match
Söndag
18 Feb 1 match
Torsdag
22 Feb 1 match
Söndag
04 Mar 1 match
Torsdag
08 Mar 1 match
Söndag
11 Mar 1 match
Lördag
17 Mar 1 match
Torsdag
22 Mar 1 match
Lördag
24 Mar 1 match
Måndag
26 Mar 1 match
Torsdag
29 Mar 1 match

Västerås Rönnby satsar framåt fyra spelare signerade nya kontrakt

5 mars 2018 21:34
SSL

Jonna Sjöberg, lagkapten Elin Björkman, Sofia Olander och Jennifer Lindholm signerade kontrakt för de två kommande säsongerna under måndagens träning.


Det är många positiva vibbar i föreningen, SSL-laget går riktigt bra och föreningens yngre talanger i SSL och allsvenskan, som under flera säsonger tampats om SM medaljer i juniorsammanhang, utvecklas för varje säsong.

Stämningen i SSL-truppen är god inför kommande slutspel samtidigt som sportgruppen tar höjd för nästa säsong. Det är trevligt att långt innan säsongen är över signera med fyra riktigt bra spelare och karaktärer. Jonna Sjöbergs, Elin Björkmans, Sofia Olanders och Jennifer Lindholms tvåårskontrakt ger positiva signaler för framtiden säger föreningens ordförande Hannu Högberg.